آرچیکان

امروزه با توجه به تغییرات گسترده و پر سرعت صنعت ساختمان و همچنین جایگاه ویژه این صنعت در اقتصاد کشور و با توجه به رشد روز افزون جمعیت و در پی آن اهمیت و اولویت غیرقابل انکار موضوع مسکن، پرداختن به این موضوع اهمیت ویژه ای خواهد داشت بنابر این تهیه و انتشار مقالات و مطالب مرتبط با تکنولوژی ها و فناوری های نوین و آیین نامه های معتبردر این صنعت ، پررنگ تر جلوه می کند.

با انتشار مقالات در زمینه استفاده صحیح از فناری های نوین ساختمانی و تکنولوزی های اجرایی ، می توان به راه کاری برای افزایش سرعت ساخت، عمر مفید بنا و کاهش هزینه ها رسید . از طرف دیگر، از آنجاکه همواره ایران به عنوان یکی از کشورهای زلزله خیز در جهان شناخته شده و در طی سالیان گذشته در معرض زلزله های ویران کننده ی بسیاری قرار گرفته، استفاده از علم و تجربه همراه فناوری های روز ساخت و ساز به منظور سبک سازی ساختمان، افزایش کیفیت بنا و مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله مفید واقع خواهد شد و تأثیرات مثبت بسیاری در ساخت و ساز کشور خواهد گذاشت.

در همین راستا ، پایگاه اینترنتی آرچیکان از سوم  آبان سال ۱۳۹۶ با امید به خداوند متعال و به منظور همکاری در کنار دیگر فعالان ، در رسیدن به اهداف فوق و به پشتوانه جمعی از متخصصان این صنعت اقدام به انتشار مقالات ، اخبار و اطلاعات در حوزه معماری و صنعت ساختمان نموده که در ادامه راه امکان توسعه در زیر شاخه های این صنعت را پیش رو خواهد داشت .

مطالب آرچیکان توسط جمعی از متخصصین صنعت ساختمان جمع آوری و منتشر می گردد و در انتشار مطالب تمام تلاش مجموعه بر حفظ حق نشر می باشد چنانچه از نظر مخاطبین در برخی موارد حق نشر رعایت نشده خواهشمندیم از طریق فرم تماس با ما مدیریت مجموعه را مطلع نمایید. لازم به ذکر است تمامی تصاویر در فضای هاست آرچیکان قرار خواهد گرفت بنابراین جهت جلوگیری از انتشار بدون مجوز و سوء استفاده از پهنای باند سایت، تمامی تصاویر آرم و نشان آرچیکان را خواهند داشت بدیهی است حق تهیه کنندگان تصاویر محفوظ خواهد بود.

در مورد مطالب و نقشه های منتشر شده از آیین نامه های دفتر امور فنی تدوین معیارها و کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله  ( انتشارات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ) مجوز لازم برای درج در سایت آرچیکان دریافت شده بنابراین هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع اصلی پیگرد قانونی خواهد داشت.

لطفا با ارسال نظرات سودمند خود از طریق بخش ” تماس با ما ” ، مجموعه آرچیکان را در جهت رسیدن به اهداف نهایی یاری نمایید .

مدیریت مجموعه آرچیکان

adv_baner adv_baner adv_baner