یک چیدمان برنامه ریزی شده در طرح جزیره آشپزخانه می تواند باعث گردش روان کار شده و فضای راحتی را برای تهیه و پخت غذا فراهم کند.

جزایر همچنین غالباً فضایی برای صرف غذا و دورهمی خانوادگی فراهم می کنند.

اما در حالی که طرح جزیره آشپزخانه با یک چیدمان خوب برنامه ریزی شده لذت زیادی را ارائه می دهد ، با برنامه ریزی نادرست می تواند ناامید کننده باشد.

این امر به ویژه اگر فضای کافی برای مدل آشپزخانه جزیره ای وجود نداشته باشد ، صادق است.

اگر تمایل به استفاده از جزیره آشپزخانه را دارید ، نکات زیر را دنبال کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا فضای کافی برای اجرای این طرح را دارید یا خیر.

طرح جزیره آشپزخانه

۱- یک اندازه برای همه فضاها متناسب نیست

وقتی تصمیم به ساخت مدل آشپزخانه جزیره ای می گیرید ، تصور نکنید که اگر آشپزخانه شما کوچک است ، ساخت آشپزخانه جزیره امکان پذیر نیست یا نمی توانید گزینه های مورد نظر خود را اجرایی کنید.

طرح های بسیاری برای ساختن یک طرح جزیره آشپزخانه وجود دارد ، حتی در مواردی که فضا محدود است. اکثر شرکت ها یا طراحان آشپزخانه گزینه هایی با عمق کاهش یافته ، ارتفاع سفارشی یا کابینت های متناسب با طراحی خاص و فضای مورد نظر را ارائه می دهند.

طرح جزیره آشپزخانه

۲- منطقه حرکت در فضای آشپزخانه را تعیین کنید

وقتی ساکنین می پرسند آیا جایی برای طرح جزیره آشپزخانه در منزل ما وجود دارید ، طراحان باید عواملی مانند تعداد افراد در خانه و نحوه استفاده از فضا را در نظر بگیرند. اما اولین و مهمترین مورد ، اندازه و ابعاد فضای اجرای دکوراسیون است.

در یک فضای مستطیل شکل به عرض (۵ متر) و (۶ متر) ، اصلی ترین کابینت ها در امتداد یکی از دیوارها قرار می گیرند.

عمق کابینت ها از دیوار پشت تا جلوی کابینت ها حدود (۶۵۰ میلی متر) تعیین می شود.

در طراحی ، باید فاصله ای بین لبه کابینت های اصلی و لبه کابینت جزیره بگذارید. این فضای بین دو منطقه کاری بخشی از منطقه حرکتی را تشکیل می دهد که فضای اطراف مدل آشپزخانه جزیره ای است.

فاصله ایده آل برای منطقه حرکتی حداقل (۱ متر) است. انجمن ملی آشپزخانه و حمام در اروپا ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر را برای راهرو عبور بین کابینت ها توصیه می کند.

با این کار شما می خواهید فضای کافی برای حرکت آزاد و ایمن در اطراف طرح جزیره آشپزخانه و سراسر آشپزخانه فراهم کنید.

طرح جزیره آشپزخانه

همواره در طراحی هر فضا ایمنی را در نظر بگیرید. یک فاصله امن برای جزیره آشپزخانه شما همچنین شامل فاصله مناسب بین جزیره و کابینت ها و لوازم مختلف است ، به طوری که تمام درها ، کشوها ، اجاق ها و ماشین های ظرفشویی با خیال راحت و بدون مانع باز شوند.

به طور بالقوه خطرناک ترین مورد همیشه درب ماشین ظرفشویی است. این درها به سمت پاییآشپزخانهن باز می شوند ، بنابراین برای عبور از کنار آنها فاصله مناسب را رعایت کنید – به خصوص اگر چاقو یا غذای گرم حمل می کنید.

به همین دلیل ، بهتر است فضای بیشتری در نظر بگیرید. حداقل فضای که باید بین دو کشوی روبروی هم کاملاً باز در دو سمت مخالف باشد حدود (۹۰۰ میلی متر) است.

طرح جزیره آشپزخانه

۳- ابعاد مختلف طرح جزیره آشپزخانه را بررسی کنید

اندازه و شکل کابینت جزیره می تواند متفاوت باشد ، اما حداقل اندازه توصیه شده برای یک جزیره ثابت آشپزخانه حدود (۱۰۰ در ۱۰۰ سانتی متر) است.

اگرچه کوچک است ، اما فضای مفیدی را شکل می دهد ، از جمله گزینه لوازم خانگی توکار یکپارچه.

یک کابینت جزیره با این اندازه نیاز به حداقل سطح (۸۰ سانتی متر) فضای تردد دارد.این کمترین فاصله ممکن برای عبور ایمن و بدون مانع است.

طرح جزیره آشپزخانه

۴- یک طرح جزیره آشپزخانه چند منظوره را اجرا کنید

یک مدل آشپزخانه جزیره ای اگر از همان ابتدا به عنوان یک ایستگاه کاری چند منظوره برنامه ریزی شود ، می تواند بسیار کارآمد باشد.

به عنوان مثال ، کابینت جزیره تصویر بالا با صندلی ، فضای ذخیره سازی توله ، فضای کار و یک میز اجاق گاز طراحی شده. این طرح علاوه بر برآوردن نیازهای مالک ، استفاده حداکثری از سطح اشغال را نمایش می دهد.

طرح جزیره آشپزخانه

۵- تناسب را حفظ کنید

اندازه متوسط ​​یک جزیره آشپزخانه حدود (۱۰۰ در ۲۰۰ سانتی متر) است. این منطقه معمولاً دارای یک محیط آزاد پیرامونی است.

اما اندازه یک جزیره معمولاً با توجه به فواصل اطراف آن تعیین می شود ، بنابراین منطقی است که فضاهای بزرگتر می توانند شراط طرح جزیره آشپزخانه بزرگتری را فراهم کنند.

اما یک طرح خیلی بزرگ برای فضای می تواند زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهد.

با متناسب نبودن ابعاد یک مدل آشپزخانه جزیره ای با فضای اطراف آن ، یک محیط تنگ با گردش کار غیر اصولی و ناکارآمد ایجاد می شود.

اگر طرح جزیره بیش از حد بزرگ باشد در فضای کوچک ، پیمایش در اطراف آن دشوار است همچنین ، در یک فضای بزرگتر ، ممکن است منطقی به نظر برسد که یک منطقه پیرامونی وسیع تر بین جزیره و سطح کار مقابل در نظر بگیرید.

طرح جزیره آشپزخانه

۶- حداکثر ابعاد میز پیشخوان را درنظر بگیرید

علاوه بر تعیین ابعاد یک جزیره متناسب با فضای آشپزخانه ، اندازه میز پیشخوان مورد نیاز آن را نیز در نظر بگیرید.

با اینکه امکان ایجاد درز در روی میز وجود دارد اما اغلب کاربران تمایلی به آن ندارد و تمایل دارند از سطح یکپارچه بدون درز استفاده شود.

به عنوان مثال ، اگر فقط از طریق پلکان باریک یا گذرگاه کوچک می توان به آشپزخانه خود دسترسی پیدا کنید چاره ای جز کاهش اندازه میز جزیره ندارید تا میز آشپزخانه در یک تکه و بدون درز به فضا منتقل و تعبیه شود.

دکوراسیون داخلی

۷- سبک های مختلف طرح جزیره آشپزخانه را بررسی کنید

اگر در آشپزخانه فضای شما خیلی کوچک است ، گزینه های مختلفی وجود دارد.

تصویر بالا یک جزیره بسیا کوچک بدون دیوار در مرکز آشپزخانه در نظر گرفته شده است.

البته این برای هر آشپزخانه عملی نخواهد بود. بنابراین گزینه های در مقیاس کوچکتر از نوع جزایر متحرک و کابینت های واگن شکل غلطکی نیز در نظر گرفته می شوند .

این جزایر کوچک به خودی خود چشم نواز هستند ، می توانند بسیار کاربردی باشند و فضای ذخیره سازی و سطح کار اضافی را ارائه می دهند. همچنین هزینه آنها بسیار کمتر از یک جزیره ثابت بزرگ در آشپزخانه است.

دکوراسیون داخلی

۸- از ابعاد و شرایط عادی پیروی نکنید

وقتی نوبت به طرح جزیره آشپزخانه می رسد ، مشخص است که تعداد زیادی چیدمان ، شکل و اندازه برای انتخاب وجود دارد.

برای ارتفاع بیشتر و سطح کار ممکن است یک جزیره کوچک یا بزرگ را انتخاب کنید. یا اینکه سراغ طرح واقعاً متفاوت – مثل این جزیره دورانی مانند تصویر بالا بروید.

دکوراسیون داخلی

۹- شبه جزیره آشپزخانه را نیز در نظر بگیرید

در انتخاب طرح جزیره آشپزخانه ، گزینه شبه جزیره آشپزخانه به جای یک جزیره کامل نیز وجود دارد.

کلمه “شبه جزیره” به معنای “تقریبا مشابه یک جزیره” است و یک شبه جزیره آشپزخانه دارای بسیاری از ویژگی های جذاب جزیره آشپزخانه است که در یک سنت آن به کابینت ها متصل شده است.

شبه جزیره ها یک انتخاب عملی و کاربردی برای آشپزخانه های کوچک است زیرا با ثابت شدن یک انتهای آن به دیوار ، فضای کف کمتری را اشغال می کنند.

همچنین یک شبه جزیره به همان فاصله یک طرح کامل جزیره آشپزخانه احتیاج ندارد. به عنوان مثال ، یک جزیره با اندازه متوسط ، حدود (۱۲۰ در ۲۴۰ سانتی متر) ، از هر طرف به یک منطقه پاکسازی حدود (۱۰۰ سانتی متر) نیاز دارد.

اما یک شبه جزیره در همان فضا ، نیاز به فضای اضافی فقط در سه طرف دارد بنابر این فضای ارزشمندی را به دکوراسیون داخلی شما اضافه می کند.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .