برای انتخاب بین سبک های مدرن و معاصر می توان به معانی آنها مراجعه کرد اما این کافی نیست در واقع در اصطلاحات مردمی بسیاری از فضاها هم مدرن هستند و هم معاصر.

مدرن می تواند برای مردم یک واژه حرت انگیز و جالب باشد و گاهی آن را مخالف عبارت سنتی توصیف می کنند.

در معانی اصلی، معاصر به در لحضه بودن و طراحی در حال حاضر اشاره می کند و سبک مدرن به طراحی خاص از اوایل تا اواسط قرن ۲۰ اشاره می کند.

وقتی که به طرح دکوراسیون آشپزخانه مدرن اشاره می شود، مواردی همچون کابینت های بدون قاب و دستگیره ، سخت افزار های براق و ساده، خطوط افقی قوی و عدم تزئین، با زیبایی طبیعی و مواد درخشان، در ذهن تداعی می شود.

۱- نوع دربهای تخت بدون دستگیره یکی از عناصر در سبک آشپزخانه مدرن هستند در مواردی نوع حرکت درب ها و نحوه باز و بسته شدن آن را به سبک مدرن ارجاع می دهند که صحیح نیست.

آشپزخانه مدرن

۲- بدون پوشش یا بدون قاب بودن کابینت به معنی پوشش کامل لبه های چهار چوب کابینت به وسیله درب های آن است که اغلب در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن استفاده می شود.

آشپزخانه مدرن

۳- گاز، هود، یخچال و سخت افزار های داخل آشپزخانه به صورت صیقلی، براق و یکپارچه در کنار کابینت ها با المانها و خطوط افقی همچنین دستگیره های میله ای با قطر یکسان و هم امتداد با خطوط افقی کابینت از موارد آشپزخانه مدرن به شمار می آید.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

۴- نبود تزئینات یک از مهمترین موارد طراحی مدرن است. در حالی که شما ممکن است شکل کاشی با بافت و رنگ متفاوت را در یک آشپزخانه معاصر ببینید اما آن را در آشپزخانه مدرن مشاهده نخواهید کرد.

آشپزخانه مدرن

۵- نمی توان گفت که هیچ نوع تزئینی در آشپزخانه مدرن وجود ندارد. استفاده از کف پوش های چوبی، سنگ های مرمر با خصوصیات طبیعی نوعی تزئئین در آشپزخانه مدرن به شمار می آید.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

۶- بیشتر آشپزخانه های مدرن ناگزیر به رعایت خطوط افقی در فضا هستند. خطوط طولانی بر روی کابینت ها و کشوها، سطح سنگی روی کابینت ها، سخت افزارهای افقی همه به این مورد اشاره می کنند.

همچنین در تصویر زیر پیش آمدگی یک پانل چوبی و فاصله گرفتن از دیوار با برش های افقی به همراه تزئینات خاص این مورد را برجسته می کند.

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

۷- در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به جزئیات اطراف آن مانند صندلی ها، چراغ ها،میز و موارد این چنین نیز توجه شود به نحوی که سادگی و رعایت خطوط در آنها نیز لحاظ گردد.

آشپزخانه مدرن

۸- عناصر صنعتی و ترکیبات آنها از المانهای مدرن به شمار می آید مانند دیوارهای بتنی اکسپوز یا کف پوش های بتنی با ترکیب رنگ های اپوکسی، در تصویر زیر ترکیب این موارد با سطوح ساده کابینت ها تزئینات یک آشپزخانه مدرن را تکمیل می کند. ترجمه مطلب از آرشیو houzz

آشپزخانه مدرن

دوستان و همراهان آرچیکان اگر تجربه یا مطلب کاربردی در مورد طراحی آشپزخانه مدرن دارید از طریق بخش نظرات زیر همین مطلب ارسال بفرمایید تا تجربه شما تکمیل کننده این بخش از مطالب باشد.

همچنین شما می توانید از مطلب “ایده های خلاقانه برای فضای کابینت آشپزخانه” که قبلا در بخش طراحی داخلی آرچیکان منتشر شده استفاده نمایید.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .