تولید کنندگان مسکن همیشه در تلاش برای ساخت مسکن موقت برای اقشار کم درآمد و همچنین موارد خاص مانند اسکان در زمان زلزله و حوادث طبیعی هستند.این نوع از ساختمان موقت با توجه به شرایط آب و هوا و شیوه زندگی محلی و مصالح در دسترس طراحی می گردد. البته طراحی داخلی این نوع ساختمانها می تواند مطابق با سلیقه اقشار با هر سطح اقتصادی تغییر یابد اما سازه این نوع ساختمان ها باید با صرفه اقتصادی تولید و اجرا گردد.

ساختمان موقت
سازندگان ژاپنی نیز با همین هدف نوعی از همین ساختمان های موقت را طراحی کردند.این نوع ساختمان موقت از پانل های ساندویچی از جنس FRP طراحی شده که با عایق بندی مناسب سرپناهی ایمن برای ساکنین فراهم می کند.
ژاپنی ها دلیل تولید ساختمان موقت به این شکل را در جهت بهبود و استحکام منازل مسکونی اقشار کم درآمد ژاپن و همچنین صادر کردن انواع مختلف آن برای اسکان در مواقع حوادث و همچنین سادگی اجرا به شکلی که برای اجرای پنل های سازه ای نیازی به کارگر ماهر و تخصصی نیست.
FRP یا همان Fiber Reinforced Polymer/Plastic موادی هستند که برای ترمیم یا تقویت و بهسازی انواع سازه‌های بتنی با تصب بر روی سطح (دالها و تیرها، ستون‌ها، دیوارهای حمال، شناژها و فونداسیون) و در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری، ساختمان‌های صنعتی، تکیه‌گاه‌های ماشین‌الات و تأسیسات سنگین، سازه‌های آبی به کار برد.

ساختمان موقت

ساختمان موقت

ساختمان موقت

ساختمان موقت

ساختمان موقت

ساختمان موقت

ساختمان موقت

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .