گیاهان آپارتمانی اتاق خواب جدا از زیبایی ظاهری که به محل فضای اتاق می‌بخشند، با تصفیه کردن هوا می‌توانند به زندگی بهتر انسان و سلامت شما نیز کمک کنند.

بنابر نتایج مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می‌تواند حتی بر خواب انسان نیز تاثیر منفی داشته باشد.

محرک‌های موجود در هوا می‌توانند به احتقان، التهاب، سرفه، و تولید مخاط اضافه منجر شوند که همگی بر الگو‌های تنفس تاثیرگذار بوده و خواب راحت را دشوار می‌سازند. استفاده از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب تصفیه کننده هوا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای پرهیز از این شرایط مد نظر قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۱- گیاه ماری (زبان مادرشوهر) از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

گیاه سانسوریا که به نام گیاه ماری و زبان مادر شوهر نیز شناخته می‌شود، نه تنها در فهرست ۱۰ گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار داشته، بلکه از جمله گیاهان خانگیست که هنگام شب دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. بیشتر گیاهان خانگی این کار را تنها در روز انجام می‌دهند.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۲- ژربرا دیزی

همانند گیاه سانسوریا، ژربرا دیزی نیز هنگام شب دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. از این رو، این گیاه انتخاب عالی برای اتاق خواب محسوب می‌شود.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۳- دراسینا کلومرا نوعی از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

طی مطالعه‌ای که در سال ۱۹۸۹ توسط ناسا انجام شد، از دراسینا کولوراما به عنوان یک گیاه تصفیه کننده هوا نام برده شده است. این گیاه توانایی جذب بنزن، فرمالدهید، زایلن، و تولوئن از هوا را دارد و اتاق را به محیطی بهتر برای خواب تبدیل می‌کند.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۴- سوسن صلح

گیاه اسپاتی فیلوم یا سوسن صلح یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای تصفیه هوا و خواب بهتر در خانه خود نگهداری کنید، زیرا این گیاه توانایی جذب سموم از هوا را دارد.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۵- اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس رایحه‌ای خوشایند را در فضا پخش می‌کند که به طور طبیعی احساس آرامش را در انسان ایجاد کرده و خواب راحت و بهتر شبانه را ممکن می‌سازد.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۶- پیچک انگلیسی نوعی از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

گیاه پاپیتال یا پیچک انگلیسی نیز در فهرست ۱۰ گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار داشته و به واسطه توانایی خود در جذب فرمالدهید شناخته شده است. از آنجایی که فرمالدهید یک ترکیب ارگانیک فرار (VOC) است، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن ممکن است موجب سرطان و مشکلات رشد در رحم شود.

گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

۷- آلئو

نوع دیگر از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب ، گیاه آلئو است که در تسکین بریدگی‌ها و سوختگی‌ها عملکرد فوق العاده‌ای دارد، اما آیا می‌دانستید که به بهبود کیفیت هوا نیز کمک می‌کند؟ افزون بر پاکسازی آلاینده‌های هوا، زمانی که مقدار مواد شیمیایی مضر در هوا بیش از حد زیاد است، ظهور لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی برگ‌های گیاه آلئو نسبت به این مساله هشدار می‌دهد.

گیاه عنکبوتی

۸- گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی گزینه‌ای محبوب برای افرادی است که به آویزان کردن گلدان‌های خود علاقه دارند. این گیاه از نوع گیاهان آپارتمانی اتاق خواب به مبارزه با آلاینده‌های مختلف از جمله بنزن، فرمالدهید، مونوکسید کربن، و زایلن که می‌توانند کیفیت خواب انسان را کاهش دهند، کمک می‌کند.

سرخس لانه پرنده

۹- سرخس لانه پرنده

گیاه سرخس لانه پرنده دوستدار رطوبت است، از این رو، به شما یادآوری می‌کند که از خشکی بیش از حد هوای اتاق خواب خود پیشگیری کنید.

فیلودندرون برگ قلبی

۱۰- فیلودندرون برگ قلبی نوعی از گیاهان آپارتمانی اتاق خواب

فیلودندرون یا پتوس برگ قلبی از جمله گیاهان رونده است که به مراقبت زیاد نیاز نداشته و به طور خاص در جذب فرمالدهید از هوای داخل ساختمان بسیار موثر عمل می‌کند.

برگرفته از مقاله منتشر شده در فرارو

آرچیکان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .