طرح معماری دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری یا شهربازی فراری در جزیره یاس شهر ابوظبی کشور امارات قرار گرفته که شامل مجموعه تفریحی سرپوشیده است البته بخشی از تفریحات در فضای باز قرار گرفته است.طراحی این محل نیاز به یک دیدگاه حرفه ای و جسورانه داشته تا کاربران این مجموعه را راضی کرده در عین حال احترام برند تجاری فراری نیز حفظ شود.

دنیای فراری ابوظبی

طراحی ساختار این مجموعه از شاسی فراری GT به شکل منحنی دوگانه الگو برداری شده با نمایش نشان تجاری فراری بر روی آن.

طراحان سقف این مجموعه را به شکل پوسته قلزی منحنی شکل و قسمت های شیشه ای ویژه برای کاهش بارهای حرارتی و تابشی زیاد این منطقه در نظر گرفته اند.

این منطقه به عنوان بزرگترین پارک تفریحی جهان دستاورد بزرگی در زمینه معماری برای کشور امارات محسوب می شود البته نام تجاری فراری نیز به شهرت مجموعه کمک زیادی کرده است.در ادامه آمار و مقایسه هایی برای شما همراهان آرچیکان صورت گرفته تا بزرگی و عظمت طرح را یادآوری کند.

Interiors Designers: Benoy Location: Island de Yas, Abu Dhabi, United Arab Emirates Area: 176000.0 m2 Project Year: 2010 Photographs: Jim Stephenson Manufacturers: EURAMAX, Omnimax Client: Aldar Properties PJSC

محوطه ی ۸۶۰۰۰ متر مربعی دنیای فراری می تواند ۷ زمین فوتبال را به راحتی در خود جای بدهد. با مقدار آلومینیومی که در سقف ۲۰۰۰۰۰ متر مربعی دنیای فراری بکار رفته است می توان ۱۶۷۵۰ اتومبیل فراری را پوشاند. اگر سقف دنیای فراری را صاف روی زمین پهن کنید، می توانید ۲۰۱۰۰ اتومبیل فراری را در کنار هم روی آن بچینید. اگر دنیای فراری ابوظبی را به صورت عمودی قرار دهید، بلند ترین سازه ی ساخته ی دست انسان خواهد بود. لوگوی فراری روی سقف، بزرگترین در نوع خود است. این لوگو ۶۵ متر طول دارد و مساحت ۳۰۰۰ متر مربع را می پوشاند، که تقریبا به اندازه ی ۷ زمین بسکتبال است.

حجم بتن بکار رفته در سد هوور ، به راحتی در دنیای فراری ابوظبی جای می گیرد. در زیر بنای دنیای فراری ابوظبی ۱۰۰۰۰۰ متر مکعب بتن بکار رفته است، که این مقدار ۱۰۰۰۰ متر مکعب بیشتر از بتن بکار رفته در استادیوم ومبلی لندن است. سازه ی فضاکار سقف فراری ورلد، با داشتن حدود ۱۷۲۰۰۰ شاخه و ۴۳۱۰۰ گره، در نوع خود بزرگترین در دنیا است.  دنیای فراری ابوظبی به ۱۲۳۷۰ تن فولاد برای ساخت نیاز داشت. برج ایفل تنها به ۷۰۰۰ تن نیاز داشت. مجموع مساحت زمین عمومی های این پارک، معادل تقریبا ۱۵ زمین فوتبال آمریکایی است. در ۱۴ ماه مدت زمانی که طول کشید تا سقف ۲۰۰۰۰۰ متر مربعی دنیای فراری بنا شود، می توان ساختمان امپایر استیت را از اول بازسازی کرد.(بر گرفته از آرچدیلی) .همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه آرچیکان را در ارائه مطالب بهتر یاری می کند.

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

دنیای فراری ابوظبی

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .