در این مطلب به یک نمونه طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک اشاره کرده و تصاویر آن را بررسی می کنیم.

اگرچه این آپارتمان ها زیر ۴۰ متر مربع مساحت دارد ، اما چیدمان هوشمندانه ای که توسط طراحان انتخاب شده باعث می شود ساکنین از محدود زندگی نهایت استفاده را ببرند.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

دکوراسیون این آپارتمان  به نوعی طراحی شده تا بدون آسیب رساندن به سبک و یا کاربردهای روزمره بهترین عمل کرد را داشته باشد.

در این خانه کوچک لاکچری می بینیم که چگونه مبلمان برای به حداکثر رساندن فضای موجود در کف ، در بهترین مکان قرار گرفته است.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

این طرح مربوط به آپارتمان ۳۲ متری است که با یک ایده جالب از آجرهای سفالین بدون پوشش به عنوان دیوار جدا کننده استفاده شده .

یک مبل مدرن تیره رنگ با پشتی فوق العاده کوتاه با قرار گرفتن در مقابل دیوار وسقف یکپارچه سفید به گسترش دید بصری این فضای باریک کمک می کند.

در نگاه اول این نوع مبلمان انتخاب مناسبی برای این فضای محدود به نظر نمی رسد ، اما برای افرادی که عادت به استراحت بعد از ظهر روی کاناپه دارند ، این مبل تختخواب کاملاً مناسب خواهد بود.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

ارتفاع پارتیشن ها تا زیر سقف در نظر گرفته نشده تا از فضای بالای آن برای نصب قاب پنجره استفاده کرد که انتقال نور به فضای اتاق خواب از همین پنجره ها انجام می شود.

این طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ابتکاری ، یک بلوک بتونی پیش ساخته جایگزین یک کابینت زیر  تلوزیونی معمولی شده است که این ایده به اتاق رنگ و بوی دکوراسیون صنعتی می بخشد. برای جابجایی آسان ، این بلوک بتونی می تواند از قاب های کاذب و روکش بتن ساخته شود.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

در طرف مقابل درب اتاق خواب ، یک فضای کمد وجود دارد که توسط یک پرده سیاه این فضا نیز پوشانده شده. این فضا و کمد در کنار ورودی خانه قرار دارد تا بتوان هنگام ورود لباس های بیرونی را در نزدیکترین و راحت ترین مکان قرار داد.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

با این حال در این طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک این تنها فضایی است که برای کمد لباس در نظر گرفته شده بنابراین سیستم کمد قابل تنظیم برای این فضا در نظر گرفته شده است.

طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

درهای شیشه ای دریچه آشپزخانه با یک لولای مرکزی به یک سمت باز می شود تا یک یک فضای غذا خوری ۴ نفره را شکا دهد. در ورودی کنار فضای ناهار خوری مینیمال ، درب آشپزخانه چوبی ریلی نصب شده تا باز شدن آن تاثیری در فضای محدود پذیرایی نداشته باشد.

معماری داخلی

در داخل آشپزخانه این طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ، قفسه های دیواری باز و ظریف در بالای سینک و گاز قرار گرفته است. قسمت اصلی آشپزخانه دارای یک کابینت با جداره تیره و در مرکز از رنگ کابینت های چوبی خام استفاده شده در امتداد رنگ بندی کلی دکوراسیون داخلی قرار دارد.

معماری داخلی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دنج با نور پردازی مناسب و استفاده از شیشه های مشجر برای کمک به فضای اتاق خواب.

معماری داخلی

در این طرح دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک ، فضای سرویس بهداشتی و حمام با کاشی های کوچک سیاه پوشیده شده که بندهای سفید بین کاشی ها  ایده مناسبی برای خارج کردن فضا از تیرگی یکپارچه است. نورپردازی این نوع فضاهای تیره بسیار مهم است.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .