داشتن یک بودجه نامحدود نه تنها برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه بلکه برای هر بخش دکوراسیون داخلی بسیار ایده آل است.

اما واقعیت این است که اکثر ما این کار را نمی کنیم بلکه بودجه مشخصی برای تغییرات در نظر می گیریم و این اشکالی ندارد.

تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

به این سوال فکر کنید که چگونه از آشپزخانه خود استفاده خواهید کرد؟

هنگام برنامه ریزی برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه ، می خواهید در مورد چگونگی استفاده تصمیم بگیرید.

در اینجا به یک مثال اشاره میکنیم:  من می خواهم از افراد زیادی پذیرایی کنم – من می خواهم هنگام آشپزی احساس آرامش کنم و برای اینکه احساس آرامش کنم باید اطمینان حاصل کنم که در هنگام آشپزی کسی مزاحم من نیست – من همچنین می خواهم که آشپزخانه من در طی فرآیند پخت و پز مرتب بماند تا زمان نظافت به حداکثر برسد.

اهداف روشن برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه می توانند به صاحبان خانه کمک کنند تا تصمیم بگیرند با سقف بودجه خود در نهایت چه گزینه هایی را انتخاب می کنند که به بهترین وجه اهداف آنها را پشتیبانی کند. آرچیکان در ادامه به نکات مهمی اشاره می کند.

تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

۱- طراحی بر اساس حداکثر ظرفیت مورد نیاز در طول زمان

از محل نگهداری یخچال و فریزر گرفته تا صندلی های میز ناهار خوری و یا تعداد افرادی که می خواهید پذیرایی کنید بر انتخاب نحوه تغییرات دکوراسیون آشپزخانه شما تأثیر می گذارد.

شما می خواهید مواردی را نه تنها برای افرادی که اکنون در خانه زندگی می کنند در نظر بگیرید بلکه اگر تمایل به سکونت در ۱۰ سال آینده دارید چه تعداد به افراد خانواده شما اضافه می شود همچنین ، چند وقت یکبار و برای چند نفر میهمانی برگزار می کنید؟

به عنوان مثال فرض کنید برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه مادر بزرگ یک خانواده پرجمعیت  در اکثر تعطیلات برای ۲۵ تا ۳۰ نفر آشپزی می کند و حداقل دو یا سه نفر در آشپزخانه به او کمک می کردند. برای او مهم است که ما فضای قابل انعطافی را طراحی کنیم که هنگام آشپزی برای ۳ نفر به اندازه کافی فضای کار وجود داشته باشد.

این یک رویکرد مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی است. توصیه ما به افرادی که تمایل به تغییرات دکوراسیون آشپزخانه دارند این است که با توجه به حداکثر ظرفیت مورد نیاز خود ، طراحی کنند.

تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

۲- هزینه انجام شده ارزش کافی را داشته و خواسته های ما را تامین کند

همانطور که می دانید برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه همه چیز از کابینت گرفته تا سینک ظرفشویی تا لوازم خانگی ، دارای قیمت های مختلفی هستند.

باید تصمیم بگیرید چه زمانی بهتر است یک کالا البته با کیفیت را تهیه کنید و چه زمانی نیاز به خرید ندارید. به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا این سرمایه گذاری در زندگی روزمره شما تاثیر داشته و آن را  بهبود می بخشد؟

آیا افزودن این عنصر باعث می شود احساس آرامش شما تامین شود؟

آیا این هزینه برای برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه ، ارزش خانه شما را افزایش می دهد؟

در هر یک از این موارد باید تصمیم خاص خود را بگیرید، ممکن است تصمیم بگیرید که هزینه یک ویژگی برای آشپزخانه جدید شما محسوب می شود و ارزش آن را دارد. به عنوان نمونه ممکن است ظروفی را داشته باشید که مورد علاقه شماست اما شستشوی آنها دشوار است بنابراین خرید یک ماشین ظرفشویی این مشکل را رفع می کند و نیاز به تعویض ظروف را از بین ببرد.

تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

یک روش مفید برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه اولویت بندی خواسته ها است بر اساس تجزیه و تحلیل و مدت زمان انجام یک کار مشخص است.

به عنوان مثال ، بیشتر مردم که از گاز برای پخت استفاده می کنند به میزان۸۰ درصد از زمان روزانه خود را صرف  تهیه غذا کرده و افرادی که از فر برای پخت و پز استفاده می کنند ۲۰ درصد از زمان خود استفاده می کنند.

با اینکه وجود هر دو در آشپزخانه مهم است اما اگر این مورد برای شما صدق می کند ، توصیه این است که فر آشپزخانه را در اولویت استفاده نسبت به اجاق گاز قرار .

تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

۳- عملکرد در مقابل زیبایی شناسی در تغییرات دکوراسیون آشپزخانه

در حالت ایده آل برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه ، نیاز داریم هم زیبایی و هم عملکرد را مورد نظر قرار دهیم ، اما وقتی با بودجه محدودی روبرو هستیم ، ممکن است بین انتخاب عملکرد و زیبایی با تردید مواجه شویم.

این مورد عملکرد در مقابل زیبایی شناسی عمیقا شخصی است و ارتباط زیادی با سبک زندگی شما دارد.

هنگام اندازه گیری زیبایی شناسی در مقابل عملکرد ، بایستی تمام موارد عنوان شده قبلی را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، مشتری که زیاد آشپزی نمی کند و بیشتر از عملکردش به آشپزخانه توجه دارد ، ممکن است واقعاً یک یخچال داخلی زیبا با پنل های سفارشی بخواهد اما مایل است از محدوده کمتری یا مواد ضد آن یخچال گران قیمت و زیبا را داشته باشید.

به عنوان مثال برخی از افراد که یخچال ساده و بدون تزئینات خاص را انتخاب کرده و بودجه خود را برای لوله کشی و کارهای ساختمانی مورد نیاز همچنین افزودن یک سینک ظرفشویی دوم خرج کرده اند از نظر ما ، این یک پیشرفت عملکرد قابل توجه است که ارزش این را دارد که برخی از جزئیات زیبایی را پس بگیرم.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید زیبایی شناسی را کاهش دهید تا در بودجه خود برای آنچه برای شما از نظر عملکرد مهم است ، ایجاد کنید. ممکن است یک سبک ساده و ارزان قیمت درب را روی کابینت ها یا یک کاشی سرامیکی پشت صفحه به جای شیشه ، یا شمارنده های کوارتز به جای گرانیت در نظر بگیرید.

یک نمونه دیگر اینکه که در یک پیشخوان آشپزخانه شما از لمینت بسیار ارزان قیمت استفاده می کنید تا هزینه خود را بیشتر در کار بازسازی صرف کنید اما چند سال بعد زمانی که امکان صرف هزینه بیشتر را دارید مدل بهتری مانند یک سنگ زیبا را جایگزین لمینت می کنید که امکان این کار با کمترین تخریب وجود دارد.

دکوراسیون داخلی

۴- برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه زمان مورد نیاز را در نظر بگیرید

هر پروژه بازسازی دکوراسیون منزل به زمان نیاز دارد – این فقط بخشی از مراحل کار است.

و هنگامی که آشپزخانه تخریب و ساخت و ساز در حال انجام است ، هر گونه تاخیر ممکن است شما را با مشکل مواجه کند ، به خصوص اگر در خانه زندگی می کنید.

وقتی در چنین شرایطی قرار دارید ، این خطر وجود دارد که به هر مورد تغییرات بله بگویید تا پروژه در زمان کمتر انجام شود و خانه شما به حالت عادی برگردد.

هنگامی که سرمایه گذاری می کنید برای مکانی که قرار است مدتها در آن زندگی کنید ، آرچیکان به شما توصیه می کند که به آرامی پیش بروید ، وقت خود را برای یافتن افراد مناسب برای ایجاد تغییرات و تصمیمات سنجیده صرف کنید.

اگر قصد دارید ۱۰ سال یا بیشتر در منزلی که قصد بازسازی آن را دارید زندگی کنید ، ارزش این را دارد که سرعت خود را کاهش دهید و برای کیفیت بهتر زندگی خود سرمایه گذاری کنید. برای یافتن راه حل مناسب و نه راه حل سریع ، وقت بیشتری صرف کنید.

دکوراسیون داخلی

۵- برای تغییرات دکوراسیون آشپزخانه ایده آل ها را با واقعیت عملکرد خود بسنجید

لازم به ذکر است که برخی از افراد فکر می کنند که با یک مدل بازسازی ایده آل می تواند عادت های شخصی خود را تغییر دهد. اما تجربه خلاف این را ثابت کرده.

یعنی اگر شما در حال حاضر در آشپزی بسیار آشفته کار می کنید ، احتمال اینکه یک طرح بازسازی دکوراسیون آشپزخانه جدید شما را به یک فرد تمیز در کار آشپزی تبدیل کند ، بسیار ناچیز است.

ما به یک انتخاب خوب در مثال قبلی اشاره می کنیم: در یک آشپزی آشفته سینک ظرفشویی جداگانه کمک زیادی به مخفی کردن ظروف نشسته می کند و از آشفتگی اطراف جلوگیری می کند گرچه این مورد ایده آل دکوراسیون شما نیست.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .