ساختمان کوچک مورد اشاره این مطلب در شهر الکساندریا در ۴ کیلومتری سیدنی استرالیا واقع شده است.

فضای ۱۴۰ مترمربعی مربوط به حیاط خلوت یک خانه بوده که با طرح جالب معمارن تبدیل به ساختمان ۱۱۳ متر مربعی با حداکثر استفاده از فضا شده است.در طبقه همکف فضای دو اتاق خواب و نشیمن در انتها و آشپزخانه و سرویس ها در ابتدای ورودی ساختمان کوچک قرار گرفته است.

ساختمان کوچک

در طبقه اول نیز اتاق خواب با سرویس جداگانه طراحی شده که از سمت غرب با ایجادیک کنسول یک متری فضایی برای بالکن به این بخش اضاه شده است.

این ساختمان با استفاده از اصول خانه های کوچک طراحی و ساخته شده از جمله استفاده از دربهای کشویی و نورگیرهای متعدد و استفاده حداکثری از فضای زیر راه پله ها این مسئله باعث احساس راحتی بیشتر ساکنین در این فضای باریک و کوچک می شود.

سقف بلند با تیرهای چوبی، پارتیشن های کشویی، راه پله چوبی ارتباطی همکف به اول از موارد دیگر این ساختمان کوچک است.

Architects: Anderson Architecture Location: Alexandria NSW 2015, Australia Lead Architects: Simon Anderson, Alex Woods, Katherine McCorkindale Area: 118.0 m2 Project Year: 2018 Photographs: Nick Bowers Photography Manufacturers: Boral, Kingspan Builder: Hatchway Developments Pty Engineering: Cardno

کف آشپزخانه و راهرو ها از بتن با سطح سیقلی و کف اتاق ها با چوب کار شده است.

پمپ های تاسیساتی و منابع آب بیرون ساختمان در مکانی مناسب تعبیه شده و یک منبع ۲۰۰۰ لیتری آب باران برای مصارف شستشو و سرویسهای بهداشتی نیز در نظر کرفته شده همچنین مکان نصب پانلهای خورشیدی بر روی سقف جهت استفاده در آینده پیش بینی شده.

تصاویر این ساختمان مسکونی گویای نحوه طراحی ،چیدمان، طراحی و دکوراسیون داخلی این نوع فضاهای باریک و کوچک است.(ترجمه و انتشار مجدد از آرچدیلی)

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

ساختمان کوچک

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .