طراحی معماری ویلا سه طبقه دماوند

سایت پلان پروژه طراحی معماری ویلا مورد اشاره در زمین شیبدار و رو به باغ های سبز دماوند قرار دارد. به دلیل کوچک بودن فضای زمین، این پروژه در سه طبقه با متراژ کل ۳۳۰ متر مربع طراحی و اجرا گردیده.

طراحی معماری ویلا
تقسیم بندی زمین در این محله به صورتی است که بافت متراکمی در آن شکل گرفته به نحوی که زمین ساختمان ویلا از شمال ، جنوب و غرب به ساختمان مجاور متصل شده و فقط از شرق به کوچه راه دارد.
آب و هوای سرد و شرایط کوهستان منطقه یک چالش بزرگ برای طراحی معماری ویلا مورد اشاره بوده به همین منظور سقف شیبدار برای کاهش بار برف طراحی و تمهیدات ویژه ای جهت جلوگیری از خروج گرما در این ساختمان اندیشیده شده .برای جلوگیری از انتقال گرما از طبقات پایین با بالا از بازشو در سقف ها (داکت) استفاده نشده.

Architects:Shirazian-Studio Location:Iran Architect-in-Charge:Mohammad-Hossein-Shirazian Area:430m2 Project-Year:2015 Photographs:Mohammad-Hassan-ttefagh   Manufacturers:PERGO,WIEDEHOPF    Client:Ali-Rezaian    Structural-Consultant:Bani-Asadi

یک تراس بزرگ در جنوب ساختمان در طبقه دوم طراحی شده که دید ساکنین را به باغ های جنوب شرقی ویلا فراهم می کند.همچنین سقف شیشه ای در امتداد شیب سقف بر روی تراس در نظر گرفته شده که به دلیل شیبدار بودن بخشی از تراس سقف کوتاهی خواهد داشت اما طراحان برای رفع این مورد ،سقف تراس را به صورت مکانیکی طراحی کرده اند که در مواقع لزوم ارتفاع سقف را به صورت مکانیکی بالا یا پایین می برد.
طراحی سازه خاص این ویلا به خصوص ستون های مورب با توجه به زلزله خیز بودن منطقه همواره چالش بزرگی برای طراحان بوده. همچنین ساخت و اجرای دقیق قاب فلزی شیبدار دور تا دور ساختمان به صورت یکپارچه و کاملا مطابق با طرح معماری همواره یکی از مراحل سخت اجرای ای ویلا بوده است.(انتشار مجدد از آرچدیلی)

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

طراحی معماری ویلا

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .