معیارهای طراحی سینما نشریه ۲۴۵:

فضاهای فرهنگی به عنوان یکی از زیر ساخت ها برای شناساندن ویژگیهای فرهنگی و برقراری ارتباط با سایر فرهنگ ها به شمار می رود.این فضاها برای ایفای نقشی که بر عهده دارند باید با طبیعت فعالیت هایشان سازگاری داشته باشند. بنایراین خصوصیات معماری فضاهای یاد شده تاثیر فراوانی بر انجام صحیح فعالیت آنها دارند.

معیارهای طراحی سینما

معماری فضاهای فرهنگی اغلب از ویژگی های مشابهی برخوردارند از این رو لازم است تا از طرق مناسب و هماهنگ نست به سازماندهی اجزای آنها اقدام نمود. وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۶۵ پروژه مطالعاتی (برنامه ریزی طرح و احداث سینماهای کشور) را به منظور دستیابی به ظوابط طراحی سینما به مهندسان مشاور نقش واگذار نمود.

با توجه به آنکه مطالعات انجام شده جزو موضوعات مطالعاتی دفتر امور فنی و تدوین معیارها و در قالب پروژه ضوابط طراحی فضاهای فرهنگی قرار داشت،معاونت امور فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استناد ماده۲۳ قانون برنامه و بودجه که سازمان را مسئول تهیه،تدوین و ابلاغ ظوابط و دستورالعمل های طرح های عمرانی می داند،اقدام به انتشار این نشریه نموده است.

هدف از این اقدام، تدوین خصوصیات فضاهای سینما و چگونگی طراحی آنها در چهارچوبی هماهنگ و براساس اصول و معیارهای کلی این قبیل فضاها می باشد.

در ادامه فایل نشریه شماره ۲۴۵ در مورد معیارهای طراحی سینما جهت استفاده در امور طراحی فضاهای مرتبط با سینما برای شما همراهان عزیز آرچیکان قرار می گیرد.همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه آرچیکان را در ارائه مطالب بهتر یاری می کند.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .