طرح برج بلند مرتبه چند کاربری dubai nhabitat توسط شرکت معماری rgg ارائه گردیده و مکان احداث این برج در شهر دبی کشور امارات و در محله تجاری دبی مارینا می باشد. در واقع در مرکزیت برج های تجاری دبی قرار دارد.
این محله دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج های مسکونی در اطراف آن بنا شده است.
از لحاظ ارتفاع این برج قرار است رقابت تنگاتنگی با برجهای اطراف خود داشته باشد.۱۴۰ هزار مترمربع مساحت ساخت و ساز این برج است که شامل ۳۰۰ اتاق مربوط به هتل و ۴۵۰ واحد مسکونی است.

برج بلند مرتبه
طبقات پایین این برج بلند مرتبه برای کاربری هتل و بقیه طبقات برای کاربری مسکونی و فضای سبز عمومی در نظر گرفته شده است.
ساختمان برج دارای یک هسته مرکزی به عنوان یک جرم واحد ازپتیین به به بالا در نظر گرفته شده و فضاهای معماری در کنار این هسته قرار گرفته که در نگاه کلی این فضا ها از مکعب های تشکیل شده و در طبقات بالای برج بنا به ضرورت فضاها این قطعات به فضا اضافه یا کسر می گردد. مابین طبقات کاربری فضای سبز عمومی نیز در نظر گرفته شده.
سیستم سازه ای این برج بلند مرتبه از ترکیب فولاد و بتن در نظر گرفته شده و به نوعی با اکوسیستم محلی این منطقه هماهنگ شده تا باعث کاهش اثرات زیست محیطی ساخت و ساز گردد.
بیرون زدگی و تورتگی های فضاهای معماری به نحوی در نظر گرفته شده تا از نور حداکثری استفاده گردد و با این کار از حداکثر بهره وری انرژی اطمینان حاصل شود.

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

برج بلند مرتبه

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .