در این مطلب فایل مجموعه بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه را برای شما همراهان آرچیکان در نظر گرفتیم.

آشپزخانه از جمله فضاهایی است که مشخصات آن در زمان های گوناگون با پیشرفت تأسیسات و وسایل داخل آن بسیار تغییر کرده است.

معماران برای تهیه نقشه های معماری همواره الگوهای متعددی استفاده می کنند که بیشتر آنها بلاک های آماده هستند.

بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه

این بلاک ها که با نامهای آبجکت، سمپل یا سیمبل مبلمان نیز معرفی می شوند، در مقیاس مشخص یک بار تهیه شده و در پروژه های مختلف معماری مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از بلاک اتوکد مبلمان ، علاوه بر اینکه به طراحی ما را حرفه ای تر جلوه می دهد و درک درستی از فضاهای داخلی و ارتباطات آنها به ما می‌دهد، به ما کمک می‌کند بهتر بتوانیم این درک از فضا را به کارفرما منتقل کنیم.

این سمپل مبلمان ها برای بخش های مختلف از جمله مبلمان اتوکد اتاق خواب ،مبلمان سرویس بهداشتی و حمام ، مبلمان اداری ، بلاک درب و پنجره ، مبلمان طرح انسان و موارد دیگر با ابعاد استاندارد رسم می شوند.

از بلاک اتوکد مبلمان غیر استاندارد برای نقشه های معماری خود استفاده نکنید. بلاک های استاندارد ابعاد مناسبی برای فضا ها دارند.

بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه

یاد آوری های مهم در مورد استفاده از بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه :

برای درج بلاک اتوکد ، حتما یک‌بار سمپل مبلمانی که می‌خواهید استفاده کنید را از نظر مقیاس و اندازه مورد بررسی قرار دهید.

به‌عنوان مثال ابعاد میز ناهارخوری، بسته به اینکه چند نفره باشد متفاوت است که می‌توانید با استفاده از فرمان ‌dist در اتوکد، حداقل عرض میز را اندازه بگیرید تا از استاندارد بودن آن مطمئن شوید. عرض میز ناهارخوری بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر متفاوت است و یا ارتفاع یخچال بسته به نوع معمولی یا ساید بای ساید بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر است.

بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه

با تکیه به مطلب بالا هرگز مقیاس بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه را تغییر ندهید این کار باعث به ریختگی تناسبات پلان ها می شود. سعی کنید از بلاک های مناسب ابعاد فضا استفاده نمایید.

این مجموعه بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه شامل انواع سینک تک و دو لگنه در ابعاد مختلف، انواع یخچال و گاز در پلان و نما، انواع ظروف و لوازم پخت و پز و سرو غذا که در یک فایل فشرده (zip) جهت دانلود رایگان شما همراهان آرچیکان قرار گرفته است.

موارد متنوع بلوک های آماده اتوکد مانند آبجکت های سه بعدی اتوکد ، نقشه مبلمان اداری ، بلاک اتوکد مبلمان آشپزخانه ، نورگیرهای سقفی ، پلان چیدمان معماری اتاق خواب و موارد دیگر در مطالب دیگر آرچیکان منتشر شده است.

برای مشاهده مجموعه کم‌نظیر شامل بیش از ۱۵۰۰ بلوک معماری آماده اتوکد به‌صورت فایل‌های تفکیک‌شده و منظم و بدون خطا  که مکمل خوبی برای نقشه‌های معماری است و شمارا از دانلود بلوک‌های پراکنده منتشرشده در سطح اینترنت بی‌نیاز می‌کند روی تصویر زیر کلیک نمایید .

بلوک معماری آماده اتوکد

آرچیکان را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner
2دیدگاه
  1. جواد ۱۳۹۹/۱۰/۱۸

    سلام خسته نباشید
    چرا نمی شه دانلود کرد؟؟

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .