در این مطلب دانلود نقشه پلان سالن اجتماعات به نوع فضاها و بخش های مختلف تشکیل دهنده برای طراحی پلان آمفی تئاتر اشاره می کنیم همچنین در انتها فایل ها نمونه برای دانلود رایگان دراختیار شما قرار گرفته است.

معماری فضاهای فرهنگی اغلب از ویژگی های مشابهی برخوردارند از این رو لازم است تا از طرق مناسب و هماهنگ نسبت به سازماندهی اجزای آنها اقدام نمود. این فضاها برای ایفای نقشی که بر عهده دارند باید با طبیعت فعالیت هایشان سازگاری داشته باشند. بنایراین خصوصیات معماری فضاهای یاد شده تاثیر فراوانی بر انجام صحیح فعالیت آنها دارند.

سالن اجتماعات
بخش های اصلی تشکیل دهنده پلان سالن اجتماعات شامل :

سالن اصلی اجتماعات، سالن اتظار، اتاق پرژکتور و ملحقات آن، ورودی ها، گیشه های فروش بلیط، فضاهای اداری، فضاهای ارتباطی، انبار و اتاق تاسیسات، پارکینگ ، بوفه و رستوران است.

سالن نمایش و یا اجتماعات اصلی ترین فضای این بخش را شامل می شود که به آن ادیتوریوم نیز گفته می شود.

این فضا بر اساس کاربری آن دارای معیارهای خاصی است به عنوان مثال حداقل و حداکثر فاصله دید با توجه به فاصله چشم تماشاگر واقع در وسط اولین و آخرین ردیف تا پرده

و یا تا وتر پرده های خمیده ، کلیه زوایای دید نسبت به پرده نمایش ، زوایای تابش و فاصله پروژکتورها نسبت به پرده ، مشخصات صندلی های سالن در پلان سالن اجتماعات از نظر طول عرض ارتفاع و حداقل

و حداکثر فواصل آنها همچنین نوع چیدمان و شعاع قوس ردیف های صندلی و نحوه اتصال آنها به کف سالن، شیب کف محل قرار گیری صندلی ها در سالن و راهروه بین ردیف ها،

محلهای پیش بینی شده برای صندلی چرخدار معلولین، حداقل عرض راهروهای سالن نمایش،نورپردازی فضاها از جمله پله ها یا نقاط تغییر شیب، ورودی ها و خروجی های مجزا و موارد مهم دیگر که باید بر اساس استاندارد و معیارهای طراحی فضاهای فرهنگی تعیین شود.

استانداردها و معیارهای طراحی فضاهای فرهنگی در نشریه شماره ۲۴۵ با عنوان معیارهای طراحی سینما جهت استفاده در امور طراحی فضاهای مرتبط با سینما و پلان آمفی تئاتر لحاظ گردیده که فایل این نشریه نیز در بخش ضوابط طراحی سایت جهت استفاده موجود است.

در ادامه فایل حاوی نقشه های اتوکد معماری سالن اجتماعات با ظرفیت ها و سطح های مختلف با مقیاس مشخص جهت الگوبرداری برای دانلود شما همراهان عزیز آرچیکان قرار می گیرد لازم به ذکر است نقشه ها شامل پلان و مقاطع و در مواردی جزئیات بزرگنمایی نیز ارائه شده است.

برای مشاهده مجموعه کم‌نظیر شامل بیش از ۱۵۰۰ بلوک معماری آماده اتوکد به‌صورت فایل‌های تفکیک‌شده و منظم و بدون خطا  که مکمل خوبی برای نقشه‌های معماری است و شمارا از دانلود بلوک‌های پراکنده منتشرشده در سطح اینترنت بی‌نیاز می‌کند روی تصویر زیر کلیک نمایید .

dwg-block

 

لطفا با نظرات خود راهنمای آرچیکان در ارائه مطالب بهتر باشید.

آرچیکان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .