ایده ساختمان ویلایی مورد اشاره در دو طبقه همکف و اول طراحی شده است که سطح هر دو طبقه کاملا یکسان در نظر گرفته شده.

طول و عرض ساختمان به ترتیب ۱۴٫۵۴ و ۱۰٫۹۴ متر است که در قسمت جنوب ساختمان یک پیش روی ۱٫۵ متری فضای نیم دایره را به سطح ساختمان اضافه کرده است که با این شرایط سطح زیر بنای هر طبقه از ساختمان حدود ۱۶۵ متر مربع و در مجموع ۳۳۰ متر مربع می باشد.

همانطور که از ضخامت دیوارها مشخص است این طرح معماری بر اساس دیوار باربر طراحی شده.

در طبقه همکف فضاهای آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن، سالن ورزش و سونا به همراه سرویس بهداشتی در طرح معماری ویلا در نظر گرفته شده و در طبقه اول سه اتاق خواب با فضای دو تخت و یک اتاق خواب یک تخت در نظر گرفته شده. سالن مرکزی، سرویس بهداشتی و حمام بخش دیگری از فضای این طبقه را تشکیل می دهد.

ایده ساختمان ویلایی

سقف شیبدار در امتدا شمال و جنوب این ایده ساختمان ویلایی در نظر گرفته شده که قسمتی از سقف در بخش جنوب ساختمان از مرکز تا روی فضای نیم دایره با شیب مخالف شرقی غربی پوشیده شده.

چهار نمای شمال ، جنوب، شرق و غرب همچنین دو مقطع طولی و عرضی برای این طرح معماری ویلا در نظر گرفته شده که نوع مصالح در نما با استفاده از هاشور تفکیک و مشخص شده همچنین هاشور سایه نیز با رنگ مجزا در نظر گرفته شده است.

با توجه به رسم دقیق نقشه این ویلا و استفاده از رنگ های استاندارد می توان هر گونه تغییر در فضاها و ابعاد را بر اساس سلیقه و نوع کاربرد اعمال کرد.

یکی از بخش های آرچیکان معرفی و ارائه فایل نقشه های معماری جهت ایده گرفتن و الگو برداری دانشجویان، طراحان و علاقه مندان معماری می باشد این بار نیز فایل این ایده ساختمان ویلایی شرح داده شده برای شما همراهان در نظر گرفته شده. شما می توانید از لینک زیر جهت دانلود رایگان استفاده نمایید.

برای مشاهده نقشه ویلا دوبلکس فاز ۲ شامل پلان اندازه گذاری ، مبلمان ، نعل درگاه ، سقف کاذب در طبقه همکف و اول به همراه جزئیات کامل اجرایی شامل : جدول نازک کاری – بزرگنمایی فضاها – تیپ بندی درب و پنجره – مقاطع طولی و عرضی و موارد دیگر با رسم استاندارد ، لطفا روی تصویر زیر کلیک نمایید :

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

 
اگر مطالب آرچیکان مورد توجه شما قرار گرفته دوستان خود را نیز مطلع نمایید.
همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه آرچیکان را در ارائه خدمات بهتر یاری می کند.

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .