مطلب پیش رو شامل نقشه پلان معماری ساختمان دوبلکس است که برای دانلود رایگان شما همراهان آرچیکان در نظر گرفته شده است.

به عنوان مقدمه باید اشاره کنیم در ایران در فرهنگ عامه معمولاً به خانه‌هایی که نمای چهار طرف داشته باشند یا سقف شیب‌دار داشته باشند خانه‌های ویلایی گفته می‌شود.

البته در این طرح ساختمان در یک زمینی که از سه طرف به ملک همسایه مجاورت دارد قرار گرفته که به نوعی به تیپ ویلای شهرکی شباهت دارد.

و در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب اکثر خانه‌ها به صورت ویلایی ساخته می‌شدند و با گسترش شهرها از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرک‌های ویلاها به چشم می‌خورند.

برای طراحی نقشه پلان معماری ساختمان دوبلکس بایستی در ابتدا ابعاد زمین و  فضاهای مورد نظر بررسی شود در واقع مقدمات طراحی فراهم شود.

در اغلب نقشه دوبلکس پذیرایی و آشپزخانه در طبقه همکف و اتاق خواب ها ، حمام و سرویس بهداشتی مجزا در طبقه بالا قرار گرفته است.

پلان معماری ساختمان دوبلکس

مجموعه نقشه پلان معماری ساختمان دوبلکس به صورت پلان مبلمان در اختیار شما قرا گرفته تا دید بهتری نسبت به فضای طراحی شده داشته باشید.

اگر این نقشه پلان معماری ساختمان دوبلکس با ابعاد زمین شما هماهنگ نیست حداقل ایده خوبی برای شروع طراحی به شما می دهد که با کمی تغییر در آنها به پلان مورد نظر می رسید.

طبقه همکف این نقشه پلان معماری ساختمان دوبلکس ۱۳۸ متر مربع و طبقه اول ۱۰۶ متر مربع که در مجموع حدود ۲۴۴ متر مربع فضای کاربردی به فضاها تعلق گرفته است.

نقشه پلان ها، با مقیا س ۱/۱۰۰رسم شده که ضخامت و رنگ خطوط جهت تهیه پرینت و پلات به صورت استاندارد در نظر گرفته شده است.

موارد متنوع دیگری مانند ایده ساختمان ویلایی دو طبقه ، نقشه معماری ویلای دو طبقه و یا مواردی همچون بلاک اتوکد فیگور انسان ، دانلود مبلمان در و پنجره اتوکد ، دیتیل بام سبز ، جزئیات سالن اجتماعات و آمفی تئاتر و موارد دیگر در دسته بندی مطالب دانلود نقشه معماری سایت آرچیکان منتشر شده است.

همچنین نوار جستجوی موجود در سایت این امکان را به کاربران می دهد که به جزئیات مورد نظر دسترسی آسان تری داشته باشند.

برای مشاهده نقشه ویلا دوبلکس فاز ۲ شامل پلان اندازه گذاری ، مبلمان ، نعل درگاه ، سقف کاذب در طبقه همکف و اول به همراه جزئیات کامل اجرایی شامل : جدول نازک کاری – بزرگنمایی فضاها – تیپ بندی درب و پنجره – مقاطع طولی و عرضی و موارد دیگر با رسم استاندارد ، لطفا روی تصویر زیر کلیک نمایید :

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

 

لطفا با نظرات خود راهنمای آرچیکان در ارائه مطالب بهتر باشید.

آرچیکان را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .