این مطلب با عنوان نقشه ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی شامل ایده پلان ویلایی دو طبقه بزرگ است که برای دانلود رایگان کاربران آرچیکان در نظر گرفته شده است.

نقشه ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی

به عنوان مقدمه باید اشاره کنیم در ایران در فرهنگ عامه معمولاً به خانه‌هایی که از چهار طرف نما داشته باشند یا سقف شیب‌دار داشته باشند خانه‌های ویلایی گفته می‌شود.

در شمال ایران به خاطر اقلیم مرطوب اغلب خانه‌ها به صورت ویلایی ساخته می‌شوند و با گسترش شهرها و فشرده سازی بافت مسکونی از تعداد ویلاها در مراکز شهرها کاسته شد ولی در حومه و شهرک‌ها ویلا سازی ادامه دارد.

در این نقشه ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی فضای ناهار خوری ، آشپزخانه ، نشیمن ، دفتر کار ، انباری و سرویس بهداشتی و حمام با متراژ  حدود ۱۸۸متر مربع طراحی شده.

در طبقه دوم این نقشه ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی سه اتاق خواب بزرگ ، حمام و دستشویی بزرگ ، اتاق تلوزیون و یک فضا برای نشیمن با متراژ کل حدود ۲۰۷ متر مربع در نظر گرفته شده.

در این ویلای دوبلکس متراژ بالا فضای جداگانه ای با متراژ حدود ۴۶ متر مربع برای سرایداری و انبار در نظر گرفته شده که با یک حیاط خلوت از ساختمان اصلی  جدا شده است.

مطابق اغلب ساختمان های ویلایی در این طرح نیز بخشی از سقف به صورت شیبدار درنظر گرفته شده.

پلان ها در این طرح به صورت پلان مبلمان در اختیار شما قرار گرفته است.

فضای پاسیو آبنما و فضای سبز داخلی از دیگر امتیازهای این نقشه دو طبقه ویلایی است که به عنوان الگو برای طراحی این نوع فضاها می توان استفاده کرد.

نقشه ساختمان مسکونی دو طبقه ویلایی ، مقطع و نماها با مقیا س ۱/۱۰۰رسم شده که ضخامت و رنگ خطوط جهت تهیه پرینت و پلات به صورت استاندارد در نظر گرفته شده است.

موارد متنوع دیگری مانند ایده ساختمان ویلایی دو طبقه ، نقشه معماری ویلای دو طبقه و یا مواردی همچون بلاک اتوکد فیگور انسان ، دانلود مبلمان در و پنجره اتوکد ، دیتیل بام سبز ، جزئیات سالن اجتماعات و آمفی تئاتر و موارد دیگر در دسته بندی مطالب دانلود نقشه معماری سایت آرچیکان منتشر شده است.

همچنین نوار جستجوی موجود در سایت این امکان را به کاربران می دهد که به جزئیات مورد نظر دسترسی آسان تری داشته باشند.

برای مشاهده نقشه ویلا دوبلکس فاز ۲ شامل پلان اندازه گذاری ، مبلمان ، نعل درگاه ، سقف کاذب در طبقه همکف و اول به همراه جزئیات کامل اجرایی شامل : جدول نازک کاری – بزرگنمایی فضاها – تیپ بندی درب و پنجره – مقاطع طولی و عرضی و موارد دیگر با رسم استاندارد ، لطفا روی تصویر زیر کلیک نمایید :

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

دانلود نقشه ویلا دوبلکس

 

لطفا با نظرات خود راهنمای آرچیکان در ارائه مطالب بهتر باشید.

آرچیکان را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner
2دیدگاه
  1. محمد ۱۴۰۱/۰۳/۱۱

    ممنون از زحمات و سخاوت شما.

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .