ایده طراحی معماری مسجد نور دبی:
طرح معماری پیشنهادی مسجد نور بخشی از توسعه خلیج دبی را شامل می شود که انتظار می رود در این توسعه ۴۸۵۰۰ واحد مسکونی ساخته شود و بیش از ۱۷۵۰۰۰ نفر ساکن داشته باشد.این طرح توسط دفتر معماریNUDES واقع در هندوستان طراحی و برای مسابقه طراحی مسجد در خلیج دبی پیشنهاد شده است. معماران این طرح معتقد هستند طراحی مسجد نور یک تجربه معنوی خاص برای طراحان آن بوده.

طراحی معماری مسجد
از جلوه های ویژه این طراحی معماری مسجد سقف مشبک آن با شکل هندسی خاص است که نور طبیعی را در چند لایه با اشکال خاص به سالن نمازخانه وارد می کند. تکرار سطوح دوار و منحنی سقف باعث شکست نور آفتاب می شود و به نوعی باعث محافظت فضای معنوی نمازخانه از نور مستقیم آفتاب می گردد.در این طرح دیوار اصلی مسجد روبه قبله و صحن اصلی قرار گرفته و فضای مناجات در طبقه همکف به دو قسمت برای مردان و زنان طراحی شده است.
طرح معماری این مسجد شامل یک صحن بزرگ است که در ۴ گوشه به مناره های آن متصل می شود.این طرح الگویی از فضای روحانی و معنوی مدرن است.

شما همراهان عزیز آرچیکان می توانید مجموعه متنوع از طرح ها و ایده های خلاقانه طراحی معماری را در بخش (ایده های طراحی معماری) مشاهده فرمایید.

اگر طراح یا مجری پروژه های ساختمانی و یا تولید کننده محصولی در صنعت ساختمان هستید، جهت انتشار طرح و جزئیات آن از طریق فرم ” تماس با ما” با ما مکاتبه نمایید .همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه آرچیکان را در ارائه مطالب بهتر یاری می کند.

طراحی معماری مسجد

طراحی معماری مسجد

طراحی معماری مسجد

طراحی معماری مسجد

طراحی معماری مسجد

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .