طرح معماری ویلای جزیره زیبای ویرجین بریتانیا:Cheemaun Beach Villa

طرح معماری ویلای مورد اشاره این مطلب در جزیره زیبای ویرجین گوردا بریتانیا (Virgin Gorda) به وسعت ۲۱ کیلومتر مربع، در دریای کارائیب و اقیانوس اطلس، در شرق پورتوریکو و شمال شرق جزایر ویرجین آمریکا واقع شده است.
موقعیت مکانی، چشم انداز زیبای کوهستان و دید پانورامیک اقیانوس را برای این طرح ویلایی فراهم کرده و با توجه به این موقعیت از مصالح ساختمانی طبیعی و محلی در این طرح استفاده شده است.

طرح معماری ویلای
چشم انداز پانورامیک اقیانوس به سازماندهی فضاهای این طرح معماری ویلای مورد اشاره کمک زیادی کرده. طرح معماری این ویلا با گذر از مرز بین فضاهای داخلی و خارجی ارتباط پایداری با فضای بیرونی برقرار می کند از جمله فضای نشیمن این مجموعه که به تراس بزرگ با متراژ ۱۷۲ مترمربع متصل شده که احساس زندگی در میان طبیعت را تداعی می کند.
مواد و مصالح و نوع درب ها و پنجره ها با توجه به تغییرات اقلیمی این منطقه به نحوی انتخاب شده که مصرف انرژی در این طرح را به حداقل رسانده همچنین استفاده از پانل های خورشیدی بر روی سقف آشپزخانه به این مهم کمک زیادی می کند.
فضاهای طراحی شده عبارتند از اتاق های بزرگ خواب، آشپزخانه کامل، ناهار خوری و نشیمن رو به ایوان بزرگ با چشم انداز صخره ها و منظر زیبای دریا. در بخش مرکزی ساختمان از سقف کاذب چوبی با ارتفاع ۱٫۳ متر استفاده شده است.
تراس بزرگ این طرح معماری ویلای مورد اشاره در فضای باز با پوشش شیبدار و زیرسازی چوبی و ستونهای چوبی با فرم چند لایه شیبدار بر روی پداستال های سنگی شکل گرفته که ویژه منطقه کارائیب است همچنین وجود بادهای ساحلی و هدایت رطوبت دریا به سمت ساختمان، طراحان را مجبور به استفاده از مصالح و مهم تر از همه رنگ آمیزی خاص و ضد رطوبت می کند.

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

طرح معماری ویلای

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .