در این مطلب فایل اتوکد پلان ویلایی از نظر ابعاد و فضاها مورد بررسی قرار گرفته و در انتها فایل مورد نظر جهت دانلود رایگان منتشر شده است.

ویلا به ساختمانی گفته می شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق ها می سازند.

البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه طراحی معماری ویلا و ساخت آن در داخل شهر را می دهد و خانه های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می شوند.

یکی از بخش های آرچیکان معرفی و ارائه فایل نقشه های معماری جهت الگو برداری و راهنمایی طراحان و علاقه مندان معماری و همچنین برای پروژه متره و برآورد می باشد.

فایل اتوکد پلان ویلایی مورد نظر شامل دو واحد دوبلکس در دو طبقه همکف و اول و یک واحد مستقل بزرگ در طبقه سوم می باشد.طول ساختمان ۲۱ و عرض ساختمان ۱۰٫۵۲ متر در نظر گرفته شده است.

فایل اتوکد پلان ویلایی

دانلود فایل اتوکد پلان ویلایی [پلان ویلایی اتوکد با مقطع و نما]

در طبقه همکف و در واحد شمالی ساختمان فضای آشپزخانه،نهارخوری و نشیمن با متراژ حدود ۱۰۰ متر مربع زیر بنا در نظر گرفته شده و واحد جنوبی شامل فضاهای عنوان شده در واحد شمالی و با متراژ حدود ۱۲۰متر مربع نظر گرفته شده است.

هر دو واحد پلان ویلایی ذکر شده از طریق راه پله یک طرفه مرکزی به صورت چپ و راست به طبقه فوقانی راه پیدا می کنند.

در طبقه فوقانی واحد شمالی شامل یک خواب مستر با سرویس اختصاصی و دو خواب دیگر با متراژ حدود ۱۰۰ متر مربع و واحد جنوبی شامل همان فضاها با متراژ حدود ۹۰ مترمربع طراحی شده است.

یک واحد بزرگتر در طبقه دوم با فضاهای آشپزخانه،نشیمن،پذیرایی و سه خواب و سرویس های بهداشتی عمومی و اختصاصی با متراژ حدود ۲۲۰ مترمربع طراحی شده که ارتباط این واحد از طبقه همکف از طریق راه پله و آسانسور تامین شده است.

سقف این ویلا شیبدار و به صورت نامتقارن می باشد.فایل نقشه ویلای مورد نظر به صورت کامل و اندازه گذاری شده به همراه متراژ دقیق مفید فضا ها می باشد.

علاوه بر پلان ها دو نمای شمالی وجنوبی به همراه مقاطع طولی و عرضی در این فایل اتوکد پلان ویلایی در نظر گرفته شده است.

آرچیکان را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .