جزئیات نقشه سازه رمپ های ساختمانی از نکات مربوط به نحوه ارائه نقشه های سازه:

۱-محل رمپ در پلان اصلی طبقه، صرفاً به روش مشخص شده در مثال زیر نمایش داده شود و تیپ رمپ مورد نظر به همراه کد ارتفاعی شروع و پایان آن مشخص گردد.

۲-در پلان اصلی طبقه، صرفاً تیرهای موجود در همان تراز ارتفاعی نمایش داده شوند. در صورتی که یک تیر خاص دارای تراز متفاوت می باشد ، کد ارتفاعی آن روی پلان درج گردد. (در این حالت به اعضای تکیه گاهی تیر مورد نظر توجه شود)

۳-پلان جداگانه ای جهت تیرریزی رمپ مورد نظر با جزئیات کامل، شامل تیپ تیرهای تکیه گاهی، تیپ تیرهای کناری مورب به همراه کدهای ارتفاعی آن ها و نوع پوشش سازه ای(با ارجاع به دتایل مورد نظر) ارائه شود.(آرچیکان هنر و صنعت ساخت و ساز)

نقشه سازه رمپ

جزئیات رمپ پارکینگ [ جزئیات نقشه سازه رمپ های ساختمانی ]

۴-تیرهای تکیه گاهی ابتدا و انتهای در نقشه سازه رمپ که در پلان های اصلی و پلان های رمپ نمایش داده شده است می باید دارای نامگذاری و کد ارتفاعی یکسان در هر دو پلان باشند از نکات مهم جزئیات رمپ پارکینگ.

۵-نوع اتصاالت (در صورتیکه فلزی باشند) در پلان های رمپ مشخص گردد.

۶-در محل هایی که تیرهای کناری (مورب) رمپ، با تیر تراز طبقه در محل ستون مشترک تداخل دارد، اتصاالت توسط جزئیات مستقل، ارائه گردد (اتصال تیر کناری در این حالت مفصلی لحاظ گردد).

۷-با توجه به اینکه عموماً تیرهای پیرامونی نواحی رمپ، در تراز طبقه اجرا می گردد، پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از تداخل تیرهای شیبدار کناری رمپ با تیرهای پیرامونی در تراز طبقه، تیرهای شیبدار کناری رمپ بصورت دوسرمفصل و خارج از محور تیرهای پیرامونی در تراز طبقه در نظرگرفته شوند (مطابق شکل )از نکات مهم جزئیات رمپ پارکینگ.

۸-در صورتیکه بخشی از طبقه دارای اختلاف تراز با سایر نواحی می باشد نیز پیشنهاد می گردد نکات فوق مورد استفاده قرار گیرد.

بر گرفته از دفترچه راهنمای نکات حائز اهمیت در محاسبات و نقشه های سازه سازمان نظام مهندسی استان تهران واحد کنترل نقشه های معماری اسفند ۱۳۹۴ – همواره پیشنهادها و نظرات سودمند شما مجموعه آرچیکان را در ارائه مطالب بهتر یاری می کند.

موارد متنوع دیگری مانند ایده ساختمان ویلایی دو طبقه ، نقشه معماری ویلای دو طبقه و یا مواردی همچون بلاک اتوکد فیگور انسان ، دانلود مبلمان در و پنجره اتوکد ، دیتیل بام سبز ، جزئیات سالن اجتماعات و آمفی تئاتر و موارد دیگر در دسته بندی مطالب دانلود نقشه معماری سایت آرچیکان منتشر شده است.

همچنین نوار جستجوی موجود در سایت این امکان را به کاربران می دهد که به جزئیات مورد نظر دسترسی آسان تری داشته باشند.

لطفا با نظرات خود راهنمای آرچیکان در ارائه مطالب بهتر باشید.

آرچیکان را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

adv_baner adv_baner adv_baner

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید :

پر کردن موارد ستاره دار الزامی می باشد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد .


نظرات تایپ شده به زبان انگلیسی یا اصطلاحا ” فینگیلیش ” بعضا منتشر نخواهند شد .

مدیریت سایت در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است .